Co nás čeká a změny v roce 2016

Sociálně aktivizační služby pokračují i v tomto roce.
Pokračují hodiny arteterapie (pondělí) a muzikoterapie (středa). „Při arteterapii procvičujeme jemnou motoriku, rozvíjíme vnímání a poznávání – naši klienti se učí nové věci o sobě, svém stavu a možnosti je měnit, učí se relaxovat či se aktivizovat. Co je důležité, že NENÍ nutné umět kreslit, důležité je se do tvoření pustit a užít si jej,“ říká arteterapeutka Bc. Michaela Čadková Svejkovská.
Ergoterapie probíhá individuální formou dle dohody každé pondělí a středu a ještě máme volnou kapacitu, a to zejména ve středu. Naše kolegyně Bc. Helena Fuchsová ráda přivítá na individuálních hodinách další nové zájemce.
Paletu služeb chceme rozšířit letos také o kognitivní trénink, který je ale závislý na tom, zda na něj získáme potřebný grant.
Letos bychom také rádi nabídli více aktivit dětem s DMO, protože zájemců z jejich řad přibývá a my jim chceme naše služby více přizpůsobit. Žádáme grant například na zahájení výtvarného kroužku, přemýšlíme i nad muzikoterapií určenou právě jen pro děti.
Zdravotní služba rehabilitace a fyzioterapie je poskytována od února v omezené kapacitě.
Naše dlouholetá a vynikající spolupracovnice fyzioterapeutka Mgr. Kateřina Kovaříková totiž odešla na mateřskou a rodinnou dovolenou. Zatím máme na malý úvazek novou fyzioterapeutku Mgr. Silvii Mažárovou, která se našim klientům věnuje vždy ve čtvrtek. Výběrové řízení na nového fyzioterapeuta stále pokračuje, a jakmile bude možné poskytovat rehabilitace každý den, budeme Vás informovat.
Z volnočasových aktivit pokračují klienti v Kurzu tvůrčího psaní a rádi přivítají nové zájemce o tuto kreativní aktivitu. Plánujeme vydat sborník literárních dílek a samozřejmě opět budeme realizovat Veřejné autorské čtení. Letos se uskuteční v komorní kavárně na Francouzské ulici v Praze 10.
Na jaře plánujeme opět jednodenní výlet spojený s objevováním zajímavostí kulturních památek.
Pokračuje cyklus přednášek na různá témata. Začali jsme spolupracovat s odborníky z řad Policie ČR, kteří Vám poradí praktické rady, a zvolili jsme také různá odborná témata. Opět se můžete těšit úspěšné přednášky pana doktora Klimeše, tentokrát na téma "Partnerský život", nově bude přednášet pan doktor Prokeš, psycholog, na téma " Krizové situace a řešení konfliktů". A nově jsme zařadili témata jako je "Bezpečnost na facebooku", "Možnosti virtuálního světa“. Přednášky nabízíme široké veřejnosti a spolupracujícím neziskovým organizacím. Stačí se jen předem přihlásit.
Všechny aktuální akce jsou na našich webových stránkách postupně s daty a časy konání.