Naše patronka získala cenu Thálie. Gratulujeme!

Praha - Cenu Thálie v oboru muzikál, opereta nebo jiný hudebně-dramatický žánr v kategorii ženský výkon získala uplynulou sobotu naše patronka Karolina Gudasová. Ocenění jí náleží za mimořádný jevištní výkon v její první hlavní roli čtrnáctileté Wendly Bergmanové v muzikálu Probuzení jara (Spring Awakening). Roli ztvárňuje v Novém divadle J. K. Tyla v Plzni. 

Karolina Gudasová se stala dosud nejmladší umělkyní, která toto prestižní ocenění převzala. "Hrozně moc děkuji. Děkuji své rodině za obrovskou podporu. Děkuji Divadlu Josefa Kajetána Tyla za neuvěřitelnou příležitost v Probuzení jara. Děkuji Romanu Meluzínovi (režisér představení, pozn. red.). Děkuji do Semaforu Jitce s Jirkou, protože bez nich bych tady určitě nestála. A moc děkuji svým kolegům, kamarádům a všem, kteří mě mají rádi a podporují mě. Děkuji, je to krásné," pronesla Gudasová na půdě Národního divadla poté, co převzala ocenění.

Americký poprockový muzikál Probuzení jara libretisty Stevena Satera a skladatele Duncana Sheika v Plzni zrežíroval umělecký šéf souboru Roman Meluzín a hudebně jej nastudoval Jiří Petrdlík. Probuzení jara vypráví příběh skupiny mladých lidí na sklonku 19. století. Odkrývá jejich problémy, ambice, touhy, frustrace, předsudky 
i sexualitu jako takovou včetně prvních erotických zážitků. „Má role je hodně psychologicky náročná," svěřila se Gudasová. Není divu, Wendla je čtrnáctiletá školačka, která se zamiluje a otěhotní. Nakonec jde na potrat a umírá.